ДПА

Міносвіти доопрацювало новий порядок проведення ДПА

Міністерством освіти запропонований для громадського обговорення доопрацьований проект наказу МОН «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації». Документ опублікований на сайті відомства.

Проект наказу визначає механізм і форми проведення державної підсумкової атестації у навчальних закладах.

Атестація традиційно проводитиметься для школярів, які завершують навчання у 4, 9 та 11 класах, а також для студентів закладів професійної освіти та вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації.

Передбачається, що іспити з української мови матимуть статус обов’язкових. Перелік інших навчальних предметів, з яких проводиться ДПА, а також форма її проведення щороку визначатиметься Міносвіти.

Атестація учнів 4-х класів здійснюватиметься виключно з метою моніторингу якості освітньої діяльності школи або якості освіти школярів.

Результати атестації не будуть враховуватись при виставленні річних оцінок із навчальних предметів.

У закладах вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації до складання атестації допускатимуться студенти, які виконали вимоги освітньої програми профільної середньої освіти з підготовки молодших спеціалістів на основі базової середньої освіти. Здобувачі освіти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, які отримали 1, 2, 3 бали за результатами атестації, відраховуються із закладу освіти.

Новим Порядком проведення державної підсумкової атестації також визначені інші особливості проведення атестації, питання звільнення від атестації, подання та розгляд апеляцій тощо.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються до 16 жовтня на електрону пошту: [email protected].