Навчальний процес

Навчальний рік у всіх учбових закладах України (чи то школа, чи то університет) традиційно починається 1 вересня. В цей також відмічається День знань – державне свято, яке почали відзначати ще в радянській Україні з 1984-го року.

В листі МОН “Про структуру навчального 2017-2018 року у ЗНЗ“ вказано, що, згідно з чинним законодавством, графік роботи шкіл, технікумів, університетів і т.д., повинні встановлювати самі навчальні заклади, погоджуючи розроблену структуру із місцевими відділами освіти. Слід зазначити, що МОН не змушує навчальні установи чітко слідувати наданим рекомендаціям, та в більшості випадків вони працюють саме за встановленим графіком, адже так набагато легше узгоджувати свою роботу з іншими закладами.

У листі Міністерства освіти йдеться про те, що відпрацювання годин по суботах забороняється у всіх учбових закладах. Аргументується це тим, що при шестиденному навчальному тижні учні занадто перевтомлюються. Та слід зазначити, що багато шкіл та університетів не дотримуються цієї міністерської вказівки та все ж працюють по суботах з метою скорочення опалювального сезону. Багато учнів та студентів не проти відпрацювання по суботах протягом всього навчального 2017/2018 року, оскільки завдяки цьому зимові канікули будуть продовжуватись аж до середини лютого.