Красноградський багатопрофільний ліцей Красноградської районної державної адміністрації Харківської області

22 січня -День Соборності України

22 січ. 2018
З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в ліцеї організовано та проведено ряд заходів

День Соборності  відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу.  Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, визволився нарешті з неволі і отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.

Цього дня також згадують іншу подію, яка відбулася 22 січня 1918 року, рівно роком раніше. Це прийняття 4 Універсалу Українською Центральною Радою, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки, що також стало важливим кроком до становлення сучасної української держави.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в ліцеї організовано та проведено ряд заходів:

-  Лінійка пам'яті «Україна – єдина соборна держава»;

-  Перегляд та обговорення документальних  фільмів: « Акт злуки: відтворення історичної правди», « Об’єднання ЗУНР і УНР – погляд сучасника»;

-  Тематичні уроки: «Історія вчить: єднаймося!», «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє»;

-   Години спілкування: «Україна – єдина Соборна держава»,  «Великі творці Соборності»; «Усний журнал до Дня Соборності України», історичний екскурс: «Україна єдина, Україна Соборна»;

- книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці «Одна єдина, вільна Україна»;